مسئول گروه آبخیزداری در حوزه سدهای کشور گفت: ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای طرح های آبخیزداری در کشور اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - احمد کامیار مسئول گروه آبخیزداری در حوزه سدهای کشور در سازمان جنگل‌ها مراتع آبخیزداری و کارشناس معین استان مرکزی در صندوق توسعه ملی در حاشیه جلسه ستاد راهبردی صندوق توسعه ملی گفت: امسال به همت مسئولین کشور ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای به عملیات آبخیزداری در کشور اختصاص داده شده و همین طور از این مبلغ نزدیک به ۱۸ میلیارد تومان برای عملیات آبخیزداری به استان مرکزی پرداخت شده است .

کامیار افزود: با تفاهم نامه ای که با استانداری مرکزی انعقاد شد مقرر شده مبلغ ۲۰ میلیارد تومان هم از طریق استانداری به منابع طبیعی استان مرکزی اختصاص یابد .

وی با اشاره به اهمیت کار آبخیزداری گفت: کنترل سیل و فرسایش خاک؛ کنترل رسوب و تغذیه آبهای زیرزمینی از ثمرات اجرای طرح های آبخیزداری است و اجرای این طرح ها سهم بسزایی در افزایش درآمدهای عمومی مردم محلی و کاهش خسارات ها دارد .

مسئول گروه آبخیزداری در حوزه سدهای کشور افزود: از ابتدای مهرماه کارهای آبخیزداری در استان مرکزی شروع شده و تا الان هم پیشرفته خوبی داشته و ۹۰ درصد کارها انجام شده و امیدواریم تا یکی دو ماه آینده کل عملیات آبخیز داری در استان مرکزی به اتمام برسد.