مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از اختصاص 7 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به طرح های ماده 3 منابع طبیعی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - علی محمدی مقدم در بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از طرح توانمندسازی جوامع محلی در اراضی ملی شهر وردنجان افزود: از این میزان تسهیلات 2 میلیارد ریال به طرح 45 هکتاری گل محمدی وردنجان با قول مساعد مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اختصاص می یابد.

وی گفت: این میزان تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید به شرکت تعاونی پرداخت می شود

این مقام مسئول افزود: از سال گذشته طرح 45 هکتاری کشت گل محمدی در قالب شرکت تعاونی در شهر وردنجان آغاز شده است

محمدی مقدم اظهار کرد: در هر هکتار گل محمدی 3 تن گل برداشت و به ازای هر 4 هکتار کشت گل محمدی زمینه اشتغال یک نفر فراهم می شود

وی به واگذاری 3 هزار هکتار از اراضی ملی برای کشت گیاهان دارویی و گل محمدی در دولت تدبیر و امید در استان خبر داد و گفت: توسعه کشت گیاهان کم آب بر و دارویی از اولویت های ایجاد اشتغال پایدار و حفظ منابع طبیعی است

محمدی مقدم از اختصاص 5 میلیارد ریال تسهیلات به طرح 400 هکتاری بادام وردنجان خبر داد و گفت: این طرح در قالب طرح جنگلکاری اقتصادی شروع شده است.

وی گفت: در این طرح یکهزار و 300 سرپرست خانوار شهر وردنجان در قالب یک شرکت تعاونی سهامدار با بیش از 7 هزار و 500 نفر عضو حضور دارند.

بر اساس این گزارش، 88 درصد مساحت استان را عرصه های ملی تشکیل می دهد که از این میزان 307 هزار هکتار پوشش جنگلی و یک میلیون و 300 هزار هکتار مرتع است.

وردنجان در 17 کیلومتری شهرکرد قرار دارد.