رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 40 کیلومتر دیوار نویسی شعارهای منابع طبیعی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا- جعفر نعمتی افزود: محتوای شعارها، فرهنگ سازی منابع طبیعی، ایجاد علاقمندی و دوستی با طبیعت است.

وی ادامه داد: آگاهی بخشی به جامعه و نشر فرهنگ منابع طبیعی و ایجاد آشتی با طبیعت از اهداف دیگر این فعالیت فرهنگی است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال گذشته این فعالیت انجام شده و اثر بخشی بسیار ملموسی داشته اند لذا ادامه این فعالیت فرهنگی ضرورت دارد.

رئیس اداره آموزش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: چاپ بروشور، تراکت و پوستر هزینه زیادی داشته و معمولاً خوانده نمی شود از این رو برای صرفه جوی در مصرف کاغذ (جلوگیری از مصرف چوب کمتر) و همچنین ماندگاری و اثربخشی بیشتر به دیوار نویسی روی آورده ایم.

وی ادامه داد: اثر بخشی دیوار نویسی بیشتر بوده تا جایی که در سال گذشته در زمینه تخریب و تصرف آتش سوزی آمار به صفر رسیده و همچنین همیاران طبیعت از 400 نفر به 14 هزار نفر رسیده است.

جنوب استان کرمان از شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبارجنوب با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.